Цікаво про ядерну фізику

IMG 20180204 12020703 – 07 лютого 2018 року юні дослідники Київщини взяли участь у Всеукраїнській науковій профільній фізичній школі, яка проводилась  на базі Міжнародного центру дитячої наукової творчості «MANLabCamp». У школі взяли участь  учні – члени  наукових відділень «Фізика і астрономія» та «Технічні науки» Київського обласного територіального відділення Малої академії наук України, учні Жуківського НВК «Загальноосвітня  школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок» і Лизогубовослобідського  НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок» Згурівського району.

З учасниками школи працювали наукові працівники кафедри квантової теорії поля та кафедри ядерної фізики фізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Діти прослухали лекції з квантової фізики, фізики елементарних частинок, спеціальної теорії відносності, фізики на Великому Адронному Колекторі і космогонії, а також дізналися про застосуванням ядерної фізики у наукових дослідженнях, діагностиці онкологічних захворювань та променевій терапії.
IMG 20180206 144735
Цікавими і змістовними були практичні заняття на базі Всеукраїнського Центру радіохірургії Клінічної лікарні «Феофанія» та  Клініки Спіженка,  практикум із розв’язування задач, дослідження в лабораторіях Міжнародного центру дитячої наукової творчості «MANLabCamp». Для слухачів школи також було організовано перегляд та обговорення науково-популярних фільмів, екскурсійну програму визначними історичними місцями міста Києва.
IMG 20180206 170319