Краса рідного слова через призму наукових відкриттів

12552697 949344565151917 7760566736718987716 n12 січня 2016 року в смт Макарові на базі Навчально-виховного  комплексу «Загальноосвітня школа I ступеня-районна гімназія» відбулося III засідання обласної літературної студії «Паростки» –  «Краса рідного слова через призму наукових відкриттів».Засніжена зима зі своїми дивовижними фантазіями запросила в гості талановиту молодь Київщини на чергову зустріч зі Словом.
Вже стало доброю традицією проводити розширені засідання обласної літературної студії «Паростки» в різних регіонах області, вивчаючи рідний край, знайомлячись із його прекрасними непересічними особистостями. Новий рік творчого натхнення юних літераторів Київської області розпочався у Макарівському НВК «ЗОШ I ступеня-районна гімназія». На засідання літературної студії прибули юні творці Слова з м. Переяслава-Хмельницького, м.Фастова, талановиті учні Бородянщини, а також творчі представники славної Макарівщини.
12507678 949343545152019 57967311312421918 n
Т.В.Петровська, директор Київського обласного комунального позашкільного закладу «Мала академія наук учнівської молоді», кандидат педагогічних наук, лауреат літературної премії імені Г. Косинки, презентувала цікаву навчально-виховну роботу Малої академії наук учнівської молоді, ознайомила юних дослідників із різними напрямками позашкільного закладу та звернула особливу увагу на відділення «Літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства», секцію «Літературна творчість».

Гостями обласної дитячої літстудії «Паростки» були:  А.Н.Паламаренко, Герой України, народний артист України, лауреат Шевченківської премії; члени Національної спілки письменників України: В.П.Бубир, заступник голови Київської обласної організації Національної спілки письменників України, Т.П.Череп-Пероганич, поетеса (м. Київ), В’ячеслав Миколайович Купріянко, автор-виконавець, кавалер двох орденів Червоної Зірки; І.К.Захарченко, письменник (с. Ситняки Макарівського району). Також у роботі літстудії взяли участь Ю.Й.Пероганич, генеральний директор Асоціації підприємств інформаційних технологій України, один із засновників громадської організації «Вікімедіа Україна», Є.В.Букет, головний редактор Всеукраїнського тижневика «Культура та життя»; Л.Г.Завіщана, методист Малої академії наук учнівської молоді, керівник літстудії "Паростки", поетеса; І.Л.Годенков, керівник Макарівської літстудії «Сузір'я», письменник; поети та автори-виконавці Макарівщини: Галина Герасименко, Марія Верховець, Олександр Бойко, Юлія Лисенко-Радзивілова, Надія Ащенко, Володимир Хоменко, Оксана Піковська із вихованцями гуртка авторської пісні "Патріот", що працює у Вишівській загальноосвітній школі; Павло Скляров, лауреат багатьох Міжнародних та Всеукраїнських вокальних конкурсів; Оксана Герасименко, відомий волонтер, координатор Макарівського центру допомоги військовим.
71839 949344578485249 8380152329687067122 n
Розкішна затишна шкільна зала ледве вмістила всіх бажаючих долучитись до живого Слова. Всіх присутніх також привітали вокалісти цього ж навчального закладу піснею Наталії Май «Добрий день, вам, людоньки». Студія відбулась як свято – зустріч, свято – пісня, що зразу ж взяла у свої володіння небайдужу душу і окрилене слово. З привітаннями і найкращими побажаннями перед присутніми виступила Н.В.Ащенко, директор закладу, запросивши всіх гостей до творчої праці. Майбутнім журналістам, які також взяли участь у заході, до вподоби прийшов виступ Є.В.Букета, головного редактора Всеукраїнського тижневика «Культура та життя», який висвітлив тему «Публіцистика, проза, журналістика – цікаві відкриття і знахідки».
12495019 949343858485321 5739306324521303155 n
Весь зал сидів, затамувавши подих, коли на сцені звучало натхненне слово майстра художнього читання, народного артиста України, Анатолія Несторовича Паламаренка. Довго не вщухали дружні оплески і щирі слова - побажання справжньому артисту, вірному сину нашої рідної України. Нікого не залишив байдужим сильний голос В.Купріянка, поета-пісняра. Це на його долю випало важке випробовування: любити, боронити і берегти рідну неньку-Україну, яка сьогодні в небезпеці. Бо сам автор зі Сходу, з Алчевська, його думки і мрії там, тому пісня, як крик душі пораненого птаха, але не безкрилого, ні, в серці теплиться надія на радість…

Поряд з дорослими на засіданні літстудії читали свої вірші юні поети Переяславщини, з м. Фастова, Бородянського району, активні студійці Макарівської районної літстудії «Сузір’я». З великою увагою присутні слухали презентацію захисту науково – дослідницької роботи Гребенюк Каріни, учениці 10 класу Навчально-виховного  комплексу «ЗОШ I ступеня-районна гімназія», члена Малої академії наук учнівської молоді, присвячену творчості письменника-земляка Івана Захарченка. Науковий керівник роботи – Катерина Йовенко.
12509253 949340901818950 4633548489174004466 n
Звучало слово, лилася пісня, усміхалась Новорічна ялинка, і в душах сіялося добро, світло, радість і щирість …По-родинному, затишно і тепло відбулося засідання обласної літературної студії «Паростки». Юних шанувальників Слова чекатимуть нові зустрічі і нові відкриття, а зараз народжуються найчарівніші слова, що зігрівають душу у найлютіші морози, і нагадають всім про недалеку весну…